מאמרים וכתבות

עורך דין תאונות עבודה

תאונות עבודה מוגדרות על פי חוק הביטוח הלאומי משנת 1995 כתאונות שאירעו בזמן העבודה או בעקבות העבודה עצמה, בין אם מטעמו של המעסיק או אצלו. גם תאונות שאירעו בדרך לעבודה וממנה עשויות להיכלל בהגדרה זו, בתנאי שהן עומדות בתנאים מסוימים הקבועים בחוק.

קראו עוד

תאונות תלמידים

תלמידי בתי הספר בארץ מבוטחים כיום בפוליסת ביטוח תאונות אישיות, המוצעת על ידי חברות הביטוח השונות. פוליסה זו מציעה כיסוי ביטוחי במקרה שבו נפגע התלמיד בתאונה כלשהי, בין אם בבית הספר או מחוץ לשטחו, בין אם בזמן הלימודים או לאחר מכן.

קראו עוד

ביטוח תאונות אישיות

בכל שנה נפגעים למעלה מ-200,000 איש בתאונות שונות, כשרבע מהן הן תאונות דרכים, בעוד השאר הן תאונות בבית, נפילות, כוויות בדרגות חומרה שונות ועוד. מטרתו העיקרית של ביטוח תאונות אישיות היא לספק כיסוי ביטוחי במקרה של נזק שנגרם כתוצאה מפעילות כלשהי

קראו עוד

נכות מתאונה

פוליסת ביטוח למקרה נכות נחשבת לאחת החשובות ביותר המוצעות כיום על ידי חברות הביטוח. פוליסה זו מאפשרת לנפגע שהפך לנכה לאחר התאונה לקבל את הפיצוי המגיע לו, הן כדי לכסות את הוצאותיו הרפואיות והן לאור איבוד יכולת השתכרותו ויציאתו האפשרית ממעגל העבודה.

קראו עוד

עורך דין נזיקין

זקוקים לשירותיו של עורך דין נזיקין? מתלבטים לאיזה עורך דין לפנות ומה לבדוק מולו לפני שאתם מסכמים איתו שייצג אתכם? אם כן, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לבחון מולו, כאלו שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה וליהנות משירותיו של עורך דין נזיקין מקצועי ומיומן.

קראו עוד

טייסים על מדרכות

ריבוי הפגיעות של רוכבי אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים הביא לחשיפת הרוכבים והוריהם – כשמדובר בקטין רוכב – לתביעות כספיות שיכולות להגיע למיליונים במקרה של הריגה או גרימת נכות קשה

קראו עוד

היזהרו ממכשולים: כל מה שצריך לדעת על אובדן כושר עבודה

עשית ביטוח אובדן כושר עבודה? אם חלילה תזדקקו לו, כדאי שתדעו עוד קודם את זכויותיכם. עדיף לשלם מראש פרמיה גבוהה יותר ולהגדיר עיסוק ספציפי; אם תבעתם על אובדן כושר עבודה כדאי שתיזהרו מביקור בעסק, אפילו אם זה רק קפה עם החבר'ה

קראו עוד

כלבי השמירה בוועדה הרפואית

נוכחות של עורך דין לצד התובע בוועדה רפואית יכולה לשפר החלטות לטובת התובע; רצוי מהדיון הראשון. ועדה רפואית של הביטוח הלאומי קבעה אחוזי נכות של 57% לתובע ר. אחוזי הנכות שהיו מאפשרים לתובע קצבת נכות והטבות אחרות עמדו על 60% מינימום, כך שאחוזי הנכות שנפסקו לא עמדו בקריטריון זה.

קראו עוד

בריכת השחייה: הנאה וסכנה בצדה

הבילוי המשפחתי הנפוץ עלול להיגמר בטרגדיה. מה עושים במקרה כזה וגם, מה צריך לדעת בעל עסק שמתפעל בריכה? עו"ד יריב ברוקמן עם כל התשובות. החופש הגדול מתחיל ועמו הדאגות לילדים, כמובן. אחד הבילויים המשפחתיים הנפוצים בתקופת הקיץ הוא הבילוי בבריכת השחייה.

קראו עוד

נפגעי גזזת – מדוע ממשלת מרוקו לא מעבירה רשימות של נפגעים אשר טופלו בחו"ל?

קשה לא להבחין שהאוכלוסייה העיקרית של נפגעי הגזזת הם יוצאי מדינות צפון אפריקה ומדינות ערב שעלו ארצה בשנות ה-50. רובם עברו את הטיפולים בהקרנות כתנאי עלייה לארץ ישראל ע"י הסוכנות היהודית

קראו עוד

נפגעי גזזת – מדוע המדינה מודיעה רק עכשיו לנפגעים?

בשנות ה-50 וה-60, במסגרת הוראת שר הבריאות דאז, חיים שיבא, בוצעו הקרנות במינוני קרינה גבוהים במיוחד בקרב עולי מדינות צפון אפריקה ומדינות ערב, על מנת לנסות למנוע את התפשטות הגזזת, שבעצם הייתה מחלת עור מדבקת.

קראו עוד

שיחת ייעוץ חינם ללא התחייבות!